Netflix’in En Popüler Dizisi Belli Oldu!

Baharı geçtik, neredeyse yaz mevsimine girmemize günler kaldı ama havalar hala depresyon modunda takılmakta ısrar ediyor. Çok şükür Netflix var da binge-watching’in dibine vurup, bir oturuşta full sezon dizilerimizi izliyoruz. Peki en çok hangi dizileri izliyoruz?

Highspeedinternet.com sitesinin dünya çapında 91 ülkede yaptığı araştırmaya göre, Netflix’in en çok izlenen dizisi belli oldu! (Google Trends verileri ve arama motorunda Netflix bağlantılı olarak yapılan aramalara göre)

Sherlock!

Sitedeki verilere göre 1 numaradaki Sherlock’u takip eden, diğer en çok izlenenler şunlar:

1- Sherlock (BBC)
2- Friends (NBC)
3- Narcos (Netflix)
4- House of Cards (Netflix)
5- New Girl (FOX)

Türkiye’den Netflix üzerinden en çok izlenilen dizi ise Tudors oldu!

Dünya çapında 70.5 milyon kullanıcısına yüzlerce harika içerikler sunan Netflix, listenin zirvesine kendi yapımı olan iki diziyle girmiş: Narcos ve House Cards!

Valla Stranger Things’i de o listede görmek isterdik. Bizim favorilerimiz: House of Cards, Narcos, Stranger Things ve How to Get Away with Murder.

Zaten izleyip de çok kötü dediğimiz bir dizisi çıkmadı henüz. En az izlenen dizisi, bizim TV dizilerimizle karşılaştırdığınızda bine katlar.

Mesela House of Cards’ın boşluğunu doldurmak için haftalık Netflix dizisi olan Designated Survivor fena gitmiyor. The Crown sırf prodüksiyonu için bile izlenir ki zaten on numara dizi. Marvel’in Daredevil, Luke Cage ve Jessica Jones dizileri, Selena Gomez’in yapımcılığını üstlendiği 13 Reasons Why, Idris Elba’nın başrolünü oynadığı Luther oldukça iyiler arasında. Unbreakable Kimmy Schmidt dizisi de Tituss için izlenir.