Miley Cyrus ve Stefano Gabbana Kavgası

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen Dolce & Gabbana SS18 Menswear defilesinde, eski ABD Başkanı Bill Clinton’ın yeğeni Tyler’dan Miley Cyrus’un erkek kardeşi Braison Cyrus ve Marlon Brando’nun torunu Tuki Brando’ya kadar, pek çok yarı-ünlü isim podyuma çıktı.

Podyumda yürüyen erkek kardeşi Braison Cyrus’ın fotoğrafını gururla Instagram hesabından paylaşan Miley Cyrus, ev sahibi Dolce & Gabbana’ya lafını soktu.

Congrats @braisonccyrus on walking in your 1st runway show…. It's never been my little brothers dream to be a model as HE is one of the most talented musicians my ears have ever been given the gift of hearing…. BUT it is a Cyrus family trait to try everything once (within reason HA) and to embrace opportunities that encourage you to step out of your comfort zone! We believe in trying something new everyday! I love you Prince Suga Bear and seriously congratulations on your experience! I am so proud of you always…. From Nashville to Italy! ?❤️?❤️?❤️ PS D&G, I STRONGLY disagree with your politics…. but I do support your company's effort to celebrate young artists & give them the platform to shine their light for all to see!

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

“Politikalarınıza kesinlikle katılmasam da markanının genç artisleri desteklemesini ve onlara ışıklarını parlatacak bir platform sunmasını takdir ediyorum.”

Peki, Miley’nin pek tasvip etmediği o politikalar neydi?

Varan 1- Kendileri de eşcinsel olan Stefano Gabbana ve Domenico Dolce geçtiğimiz yıllarda Corriere’ye verdikleri ropörtajlarında, “Eşcinsellerin evlat edinmesine ve aile olmalarına kesinlikle karşıyız, tek gerçek aile geleneksel olandır.” demişlerdi ve bu açıklama yüzünden markaları, başta Elton John olmak üzere pek çok ünlü isim tarafından boykot edilmişti.

Varan 2- Pek çok ünlü moda evinin, eşi Donald Trump’ın ayrıştırıcı politikaları yüzünden Melania Trump’ı giydirmeyi reddetmesinin aksine, Dolce & Gabbana seve seve Melania’yı tarz yapma görevini üstlenmişti.

Stefano Gabbana’dan Miley Cyrus’a cevap gecikmedi. “Biz İtalyanız, politikayla ilgilenmiyoruz, özellikle de Amerikan politikasıyla. Biz elbise yapıyoruz, bir post’la politika yaptığını düşünüyorsan bu gerçekten cahilce. Senin post’larına ve yorumlarına ihtiyacımız yok, bir dahaki sefere lütfen bizi görmezden gel.”

Bu adamlar iyice herkese posta koyan emekli amcalara benzedi. Sen sanatını yap modanı yap. Ne bu böyle gelene geçene laf ediyorsun.