Kraliçe Elizabeth Ne Yer, Ne İçer?

Queen Elizabeth’in o soğuk, kontrollü ve yer yer kaknem görünümünün ardında hayatı dibine kadar yaşayan, özgür bir ruhu olduğunu az çok biliyoruz.

Canı ister Jaguar’ına atlar, Londra sokaklarına akar.

Canı ister Range Rover’ıyla tura çıkar.

Peki, 91 yaşında ve hala dipçik gibi olmasını neye borçlu dersiniz?

Tabii ki ağzının tadını bilmesine! Yediğinde içtiğinde kaliteye oldukça önem veren kraliçe, Buckingham Sarayı’nın mutfağında sarımsak kullanımı yasaklamasıyla da ünlü! Yemeklerde ucundan, kıyısından koklatılması bile yasak. Aslında yaşı da ilerledi kalbe iyi gelirdi ama…

Güne bir fincan Earl Grey ve bisküviyle başlayan majesteleri, ardından mısır gevreği ya da marmelatlı tostla kahvaltısını ediyor. Aşırı elegan olduğu için bazı sabahlar, füme somonlu&trüf mantarlı scrambled eggs yediği de oluyormuş. (bizim gibi dümdüz yumurta yiyecek hali yok heralde canım.)

Tatlıya da oldukça düşkün olan Elizabeth, dışarı çıktığı zamanlarda mutlaka favori kekinden bir parçayı, buzdolabı poşetine koydurtup yanına alıyor. Ayrıca Buckhingam kilerinde her zaman Cadburry veya Nestle çikolata bulunduruyor.

Business Insider’ın haberine göre sıvı alımı konusunda oldukça hassas olan kraliçe, günde 1 değil 2 değil tam 4 bardak kokteyl içiyor!

Öğle yemeğinden hemen önce Gordon’s Gin&Dubonnet karışımına bir dilim limon atan kraliçe, yemek sırasında bir bardak şarap eşliğinde sebze, balık ve birkaç parça çikolata yiyor.

Gün içinde Dry Gin Martini tüketmeyi seven ana kraliçe, 5 çayını kurabiye veya bir dilim kekle dengeliyor.

Akşam yemeğinde asla nişastalı ürünler yemeyen Elizabeth fileto biftek, geyik eti ya da somon tercih ediyor. Ve günün yorgunluğunu, yatmadan önce mutlaka içtiği bir bardak şampanya ile atıyor.

Netflix’in The Crown dizisini izleyen bu kadının neler çektiğini bilir. O kadar stres üstü günde 4 bardak yuvarlamaya, 91 yaşında ve hala turp gibiyse valla bizce de “God Save The Queen”! Demek ki elegan yaşam insanı diri tutuyor anacım…