Efsane Rolleri Geri Çeviren Ünlü Oyuncular

Matt Damon – Daredevil

Ben Affleck‘in canlandırdığı Daredevil rolü için ilk önce Matt Damon düşünülmüş. Ancak Damon, Daredevil’in yönetmeni Mark Steven Johnson’ın işlerini pek bilmiyormuş. O yüzden rolü kabul etmemiş ama rol yabancıya gitmemiş allahtan.

Hugh Jackman – James Bond

Daniel Craig‘in oynadığı James Bond rolü için Hugh Jackman’a teklif gitmiş ancak Jackman o sıralar X-Men ve Wolverine serileriyle meşgul olduğu için rolü kabul etmemiş.

Angelina Jolie & Robert Downey Jr. – Ryan Stone & Matt Kowalski

Yönetmen Alfonso Cuaron, Gravity filminde George Clooney ve Sandra Bullock yerine, öncelikle Angelina Jolie ve Robert Downey Jr’ı düşünmüş ancak kısmet olmamış.

John Travolta – Forrest Gump

Tom Hanks’in canlandırdığı Forrest Gump rolü, ilk olarak John Travolta’ya teklif edilmiş fakat Travolta rolü geri çevirmiş. Daha sonrasında “O rolü geri çevirmek hayatımın en büyük hatalarından biriydi.” demiş.

Sean Connery – Gandalf

Dünyalar tatlısı Ian McKellen’ın Lord of The Rings’te canlandırdığı Gandalf rolü için ilk olarak Sean Connery düşünülmüş. Ancak Connery şu açıklamayı yapmış “Gandalf rolü bana teklif edildi ancak rolü pek anlamadığım için geri çevirdim.”

Annette Bening – Catwoman

Batman Returns’teki Catwoman rolü için önce Anette Bening düşünülmüş, hatta el sıkışılmış. Ancak tam çekimler başlarken Bening hamile kalmış ve rol Michelle Pfeiffer’a gitmiş.

Emily Blunt – Black Widow

Listedeki rolü geri çeviren tüm isimler için gönül rahatlığıyla isabet olmuş diyebiliriz. Ama Emily Blunt’tan da çok iyi Black Widow olurdu. Scarlett de çok iyi, bilemedik!

Will Smith – Neo

Matrix serisinde Keanu Reeves’in canlandırdığı Neo rolü için nasıl bir kafaysa artık, öncelikle Will Smith’i düşünmüşler. Süper zeka reddetmiş fakat daha sonra filmi izleyince çok pişman olmuş ve Keanu akıllılık etti demiş.

Charlie Hunnam – Christian Grey

Grinin 50 Tonu’ndaki enteresan zevkleri olan Christian Grey rolü için Jamie Dornan’dan önce Charlie Hunnam düşünülmüş. Hatta kitap serisinin büyük bir hayranı olan Hunnam’la imzalar atılmış. Ancak daha sonra takvimler uyuşmamış ve rol Dornan’a gitmiş.

Al Pacino – Han Solo

Al Pacino, Starwars’taki efsanevi Han Solo rolünü geri çevirmiş. Kötü mü olmuş yoksa  isabet mi olmuş bilemedik.

Denzel Washington – Dedektif David Mills

Denzel Washington, Seven’da Brad Pitt’in canlandırdığı rolü çok karanlık bir karakter olduğu için reddetmiş ancak daha sonra sinemada izleyince ne bok yedim ben demiş! (oh shit gibisinden)

Leonardo DiCaprio – Patrick Bateman

American Psycho’daki psikopat Patrick Bateman rolüyle döktüren Christian Bale yerine önce DiCaprio düşünülmüş ama Oscar’lı oyuncu teklifi geri çevirmiş.

Jack Nicholson – Michael Corleone

The Godfather’da Al Pacino‘nun tarih yazdığı Michael Corleone rolü, ilk önce Jack Nicholson’a teklif edilmiş ama Nicholson reddetmiş. Ünlü oyuncu daha sonra şu açıklamayı yapmış “Bence İtalyan rolünü İtalyan asıllı biri oynamalıydı. Michael Corleone rolünü oynayacak onlarca aktör bulunabilirdi ancak Al Pacino kadar iyisi asla olmazdı.”